SEÇİCİ KURULLAR

  Basın, Açıkhava, Radyo

 • AYŞE BALİ
  SEÇİCİ KURUL BAŞKANI - Basın, Açıkhava, Radyo
  Başkan Yardımcısı, Rafineri

  Alice BBDO ve Güzel Sanatlar'da sanat yönetmeni, Total İletişim’de yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. 2001 yılında Rafineri'nin kurucu ortakları arasında yer aldı.
  Halen Rafineri'de başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.
  Ekip arkadaşlarıyla birlikte yarattığı işler, ulusal ve uluslararası yarışmalarda 100’ün üzerinde ödül kazandı. Eurobest ve Cannes Lions’ta jüri üyesi olarak Türkiye’yi temsil

 • ARKIN KAHYAOĞLU
  Kreatif Direktör
  TBWA\Istanbul

  Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünden mezun oldu. Kariyerine 2002 Yılında Leo Burnett’te Başladı. Devamında Frög, Grey ve Alametifarika’da Kreatif Group Head olarak devam etti. 2014 yılında TBWA\İstanbul kadrosuna Kreatif direktör olarak katıldı. Nike, P&G, Unilever, Henkel, Yandex, Garanti Bankası, HSBC, Akbank, BMW, Nissan, Ülker, Turkcell, Türk Telekom ve Ikea gibi bir çok ulusal ve uluslararası marka ile çalıştı. Felis, Kırmızı, Kristal Elma, Golden Drum, Epica, Effie and Cannes Lions gibi yarışmalarda ödüller kazandı.

 • CAN FAGA
  Yönetici Kreatif Direktör
  Publicis Istanbul

  Türkiye'de reklamcılığı şekillendirecek 10 kreatif arasında gösteriliyor.
  Sırasıyla Ogilvy, McCann, Rafineri, DDB&Co. ve Lowe'da çalışan Faga, son iki senedir Publicis Istanbul’un Yönetici Kreatif Direktörülüğünü üstlenmiş durumda. Cannes aslanları başta olmak üzere, yurtiçi ve dışında ödüllerden yana iyi bir mal varlığı bulunuyor. Kristal Elma tarihinde aynı sene basın ve film Grand Prix’i kazanan tek kreatif olduğuna dair söylentiler de cabası. Bir paragraflık bir özgeçmiş istendiği için tüm bunlardan daha önemli olan şeylerden bahsedemiyor. Yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyor.

 • EMRAH KARPUZCU
  Kurucu Ortak ve Yönetici Kreatif Direktör
  Muhabbet

  Bilgi Üniversitesi’nde Reklamcılık bölümünde Burslu okurken ikinci sınıftan itibaren reklam yazarı olarak çalışmaya başladı. 7 yıl Alice BBDO’da çalıştı. Türkiye atıştırmalık pazarını değiştiren Lay’s, Ruffles, Doritos Alaturca kampanyaları dahil onlarca meşhur işe imza attı. 2007’den 2015’e kadar Alametifarika’da Reklam Yazarı, "Creative Director" ve "Executive Creative Director" olarak görev yaptı. 50’den fazla global ve yerel marka için çalıştı. Global ve yerel ölçekte ses getiren, markalarınn hayatını değiştiren, dönüm noktası yaratan işler yaptı. 2015 Haziran’da ortağı Kenan Ünsal’la Muhabbet’i kurdu. Eşiyle, oğluyla ve Muhabbet’le mutlu mesut bir hayat sürmekte.

 • ERKAN KAYA
  Kreatif Direktör
  Y&R Team Red

  1980 İstanbul doğumlu.
  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi grafik tasarım mezunu.
  14 yıldır reklamcılık sektöründe.
  Leo Burnett İstanbul, Ogilvy&Mather İstanbul ve Y&R Team Red’de görev aldı. Son 2 yıldır Y&R Team Red’de kreatif direktörlük yapıyor.
  Cannes Lions, Golden Drum, Eurobest, New York Festivals, Epica ve Kristal Elma gibi yarışmalarda büyük ödül de dahil olmak üzere birçok başarıya imza attı.

 • GÖKHAN EROL
  Yönetici Kreatif Direktör
  Medina Turgul DDB

  Yirmi yıldır reklamcı. Grafika:Lintas, Lowe ve Link/McCann’de yazarlık ve yaratıcı grup başkanlığı yaptı. 2004’ten bu yana Medina Turgul DDB’de İş Bankası, Unilever, Volkswagen, Digiturk, Koç Gıda, Opet, Koçtaş, Milliyet, Bosch ve Siemens gibi müşteriler için çalıştı, çalışıyor. Kristal Elma, Cannes Lions, Eurobest, Golden Drum gibi ulusal ve uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödül kazandı, jüri üyeliği yaptı.

 • ORKUN DEMİRELLİ
  Kreatif Direktör
  Dükkan Creative ve I-am Istanbul

  1970 yılında Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü'nü bitirdi. Reklamcılığa 1995 senesinde Ajans Ultra'da başladı.
  1996'da Londra Central Saint Martins College of Art and Design ve Camberwell College of Arts'da Communication Design programlarına katıldı. 1997-2001 yılları arasında Ajans Ultra'da Sanat Yönetmeni olarak calıştıktan sonra, 2001 yılında Rafineri'ye katıldı ve 2014 senesine kadar yaratıcı yönetmen olarak görev yaptı.
  Şu anda Dukkan Creative ve i-am istanbul’un yaratıcı yönetmenliğini yapmaktadır.
  Orkun Demirelli, birçok tasarım ve reklam ödülüne sahiptir.

 • PEMRA ATAÇ AÇIKTAN
  Başkan Yardımcısı ve Yönetici Kreatif Direktör
  Rabarba

  Eskişehirli.
  Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü mezunu.
  Y&R/Reklamevi, Rainey Kelly Campbell Roalfe/Y&R Londra, Alametifarika ve TBWA\İstanbul’da çalıştı.
  2008’de tasarım ajansı Daniska’yı kurdu.
  Grafikerler Meslek Kuruluşu Sergisi’nde iki kez “Eczacıbaşı Vakfı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı” seçildi.
  2013’te Rabarba’da yönetici kreatif direktörlük görevini üstlendi.
  Advertising Age’in tüm dünyada düzenlediği “Women To Watch” tarafından Türkiye’nin fark yaratan 15 kadınından biri seçildi.
  Türkiye’de ve uluslararası yarışmalarda, ekibiyle birlikte yaptığı işlerle ödüller aldı.
  2016 Cannes Lions’ta jüri üyesi oldu.
  Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi.

 • SAMİ BASUT
  Kreatif Direktör
  Manajans J. Walter Thompson

  Ağustos ayının sıcak bir gece yarısı İstanbul’da doğdu.
  Gece hayatına merakı taaa o günlere dayanır.
  Her Türk genci gibi sokaklarda büyüdü, küçük yaşta ticarete atıldı.
  Tommiks, teksas ve misket sattı. Satış yeteneğini erken yaşta keşfeden babası, onu yazları Sultanhamam’da mağazalarının başına geçirdi. Marka ve alışverişi çok sevdi. Sıra üniversiteye gelince bir o kadar çok sevdiği tiyatro aşkının peşinden gitti. Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu. Shakespeare mi Pinter mı derken kendini bir reklam ajansında metin yazarken buldu. Mesleki gelişimini Publicis topraklarında tamamladı. Önce Yorum sonra Bold’da süregelen kariyerinde kreatif direktörlüğe kadar yükseldi. Bir yandan çalışırken bir yandan da Bilgi Üniversitesi reklam tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Bir çok yerel ve uluslarası markaya baktı ve bu markalara yerel ve uluslarası ödüller kazandırdı. Yeri geldi jüri oldu, yeri geldi seminerlerde konuşmacı. Şu an bir yandan Manajans/JWT’de kreatif direktörlük yapıyor, bir yandan da Boğaziçi Üniversitesi’nde Metin Yazarlığı dersi veriyor.

 • SELİM ÜNLÜSOY
  Yönetici Kreatif Direktör
  Ogilvy&Mather Istanbul ve GTB Istanbul

  Aslında bilmeniz gereken tek şey, kendisiyle işi olanların kariyerlerinin en iyi işlerini çıkarmaları için uğraştığı. Gerisi laf: Ogilvy & Mather İstanbul ve GTB Istanbul’un Yönetici Yaratıcı Yönetmenliğinin yanı sıra Avrupa İletişim Ajansları Birliğinin bir parçası olan EDCOM’un yönetim kurulu üyesi. Ogilvy İstanbul öncesinde Leo Burnett Moskova ve İstanbul, Lowe İstanbul ve DDB&Co.’da çalıştı ve ajansın Cannes Lions’da yılın en başarılı 3 ajansı olmasında önemli rol oynadı. Yerel ve global birçok markanın doğmasına, gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulundu.
  Selim’in çalışmaları Cannes Lions, Golden Drum, One Show, New York Festivals, London International Awards, Epica, Kristal Elma, Kırmızı gibi hem uluslararası hem de yerel festivallerde 60’dan fazla ödüle layık görüldü. Çalışmaları Beaux Art Magazine, Lüerzer’s Archive gibi birçok dergide yayınlandı. Ayrıca ulusal ve uluslarası yarışmalarda jüri üyesi olarak görev aldı.Farklı objeleri mat siyaha boyamanın dışında ajans ötesinde çeşitli dijital girişimler ve branding projeleriyle uğraşıyor.

 • UFUK IŞIK
  Yaratıcı Grup Başkanı ve Reklam Yönetmeni
  Concept

  1983 yılında doğdu. Sırasıyla Kabataş Erkek Lisesi, Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve AdSchool İstanbul'da eğitimini tamamladı.
  2006 yılından bu yana devam eden reklamcılık kariyerinde yurtiçi ve yurtdışında yayınlanan birçok kampanyaya imza attı. Kristal Elma, Felis, Kırmızı, Effie başta olmak üzere birçok ulusal yarışmada ödüller kazandı. 2014 yılında Mediacat Dream Team'de Yılın Reklam Yazarı olarak yer aldı.
  Son 3 yıldır Concept'te Yaratıcı Grup Başkanı görevinin yanı sıra reklam yönetmenliği yapıyor.

  Film TV ve Sinema, Online Film, Entegre Kampanyalar

 • AYŞE AYDIN
  SEÇİCİ KURUL BAŞKANI - Film TV ve Sinema, Online Film, Entegre Kampanyalar
  Yönetici Kreatif Direktör, Y&R Grup

  1980 doğumlu olan Ayşe Aydın, 13 yıldır reklam sektöründe çalışıyor. Sırasıyla, dda, ddb&co, rafineri'de reklam yazarlığı; Medina Turgul ddb'de reklam yazarligi ve kreatif grup başkanlığı yaptı. 2014 Şubat ayında Team Red Kreatif Direktörü olarak çalışmaya başladı. Mart 2015 itibariyle Y&R/Team Red Executive Kreatif Di̇rektörü olarak çalışmaya başladı. Bugüne kadar bu ajanslarda Akbank, Hürriyet, Volkswagen, Siemens, SEK, Unilever, Opet,Digiturk ve Vodafone gibi markalar için çalıştı.
  Ödüller: (2015 + 2016) Directory Magazine araştırmasında dünyadaki kreatif direktörler sıralamasında 8. 2016 Mixx Europe Awards 8 Gold, 1 Grand Prix 2016 WARC Grand Prix 2016 Effie 3 Altın, 1 Gümüş, 3 Bronz 2016 One Show 1 Gold, 1 Silver, 1 Bronze 2015 Woman to Watch Ödülü 2015 Cannes Lions 1 Grand Prix, 1 Gold, 2 Si̇lver, 3 Bronze, 16 shortlist 2015 Clio Awards 1 Grand Clio, 1 Gold, 1 Silver 2015 Golden Drum 3 Grand Prix, Yılın Kreatif Di̇rektörü Golden Watch Ödülü, 2 Gold, 1 Silver, 1 Best Illustration 2015 Eurobest 2 Gold, 4 Silver, 5 Bronze 2015 Epica 2 Gold 4 Silver, 5 Bronze 2015 Effie 2 Gold, 3 Silver, 1 Bronze 2015 Felis 1 Büyük Ödül, 13 Felis Bugüne kadar ikisi film dalında büyük ödül olmak üzere 49 Kristal Elma, 7 Cannes Lions, 3 Clio, 11 Golden Drum, 12 Eurobest, 12 Epica, 13 Effie, 20 Felis…

 • EMRAH AKAY
  Yönetici Kreatif Direktör
  MullenLowe Istanbul

  Reklam sektöründe 21. senesi. Birçok ulusal ve global markaya hizmet verdi. Şu anda Türk Hava Yolları, Siemens, SEK, Türk Kızılayı ve Omo, Magnum, Clear, Knorr gibi Unilever markaları için çalışıyor. 100’e yakın yaratıcılık ödülü var.

 • EMRE KAPLAN
  Yönetici Kreatif Direktör ve Ortak
  Rafineri

  1975 İstanbul doğumlu. Yazar kökenli. Alametifarika ve TBWA’de "Group Head", "Creative Director" ve "Executive Creative Director" görevlerinde bulundu. 3 yıldır Rafineri’nin ortağı ve "Chief Creative Officer"ı.

 • ENİS ORHUN
  Başkan ve Kreatif Direktör
  C-Section

  İzmir’de doğdu. Saint Joseph Lisesi'nden sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nde, University of Georgia'dan mezun oldu.
  2005’te C-Section’ı kurdu, İnteraktif Pazarlama alanında eğitmen ve konuşmacı olarak etkinliklere katıldı. Birçok önemli yarışmada jürilik yaptı.
  C-Section’da, halen Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmenlik görevlerini sürdürüyor.

 • ERTUĞ TUĞALAN
  Kreatif Direktör
  Medina Turgul DDB

  Ankara Üniversitesi'nde Gazetecilik okudu. Kariyerine 2006'da reklam yazarı olarak başladı. Bu yıllarda çektiği belgesellerle yönetmenlik dalında Altın Portakal, Altın Koza gibi ödüller kazandı. Belgeselleri yurt içi ve yurt dışı film festivallerinde gösterildi. 2008'de Medina Turgul DDB'de reklam yazarı olarak çalışmaya başladı.
  2011'de Rafineri'de kısa bir süre çalıştıktan sonra Concept'e geçti. Burada güzel ve unutulmaz 5 yıl geçirdikten sonra Medina Turgul DDB'ye geri döndü. Cannes Lions, London International Awards, Epica, Eurobest, Golden Drum, Kristal Elma ve diğer ulusal yarışmalarda ekip arkadaşlarıyla birlikte birçok ödül aldı. Halen Medina Turgul DDB'de Kreatif Direktör olarak kariyerine devam ediyor.

 • İDİL AKOĞLU ERGÜLEN
  Yönetici Kreatif Direktör
  Happy People Project

  1992'de Boğaziçi Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu. 1995'te katıldığı reklam sektöründe yazar ve yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda takımlarıyla birlikte ödüller kazandı. Halen, Happy People Project'te yönetici yaratıcı yönetmen olarak görev yapıyor. Kadir Has Üniversitesi'nde Interactive Advertising ile Campaign Design&Analysis dersleri veriyor. Nar'ın annesi.

 • İLKAY GÜRPINAR
  Başkan Yardımcısı ve Yönetici Kreatif Direktör
  TBWA\Istanbul

  Young&Rubicam/Reklamevi ve Alametifarika'da toplam 8 yıl çalıştıktan sonra, Kreatif Direktör olarak TBWA\ISTANBUL'a geçti.
  2009 yılında TBWA\Dünya Kreatif Yönetimi, Band of Brothers'a ilk 'Sister' olarak davet edildi, uluslararası yönetimde görev alan 7 kişiden biri oldu.
  2010'da Dünya ADWOMEN Organizasyonu tarafından, dünyanın en etkili 22 kadın kreatif direktöründen biri olarak gösterildi.
  Mediacat dergisinin düzenlediği ankette ise, sektör oylarıyla Yılın Reklamcısı seçildi.
  Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali'nde jürilerinde Türkiye'yi temsil etti.
  Reklam yazarlığı dışında, Universal Music'e bağlı olarak müzik yazarlığı da yapıyor. Lounge FM 96'da Pazar akşamları yayınlanan JetSet isimli radyo programının yapımcısı.

 • KARPAT POLAT
  Başkan ve Yönetici Kreatif Direktör
  K A R P A T Independent Creative Agency

  Karpat Polat, reklam yazarı, yaratıcı yönetmen, ajans başkanı, ajans ortağı ve "Global Creative Council" üyesi olarak Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen reklam ajanslarında görev yaptıktan sonra 2014 yılında kendi reklam ajansı K A R P A T, Independent Advertising Agency’yi kurdu. Yeni reklam ajansının ilk işi Coca-Cola’nın reklam ve ürünlerinde 1 yıl boyunca marka adını Türkçe olarak yazmasını sağlayan Koka-Kola 50. Yıl kampanyasıydı. Kampanya yayına girdikten 5 dakika sonra Twitter’da "trending topic" oldu ve Kristal Elma’da yılın entegre kampanyası ödülüne layık görüldü.
  Bugüne kadar Cannes’da Türkiye’nin ilk Cannes Aslanı ve ilk Altın Aslanı dahil olmak üzere 53 farklı işiyle ödül kazanan ve 100’den fazla kez finale kalan Karpat Polat, yine Cannes’da 2 yıl üst üste global olarak Yılın Reklam Ajansı sıralamasında ve yine global olarak 4 yıl üst üste en çok ödül alan yaratıcı yönetmenler arasında yer aldı.
  Epica, Golden Drum, Kristal Elma ve Kırmızı gibi pek çok reklam yarışmanın Büyük Ödülü ve Grand Prix’lerini, çoğunlukla birden fazla kez kazandı. Dünyadan The Big Won ve Lürzer’s Archive gibi saygın otoriteler tarafından pek çok kez dünyanın en iyi reklam yazarı ve yaratıcı yönetmenleri arasında gösterildi, Turkish Times tarafından en yaratıcı 50 Türk listesinde yer aldı ve Fortune dergisi tarafından 40 yaş altı liderler sıralamasındaki tek reklamcı oldu.

 • KENAN ÜNSAL
  Yönetici Ortak
  Muhabbet

  1978’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini onur derecesiyle bitirdi. 1997’de art direktör olarak başladığı kariyeri boyunca Coca Cola, Algida, GM Motors, Nescafe, Sony, Toyota, Honda, First, Pepsi, Domino’s, Bridgestone gibi global markaların yanında Arçelik, Turkcell, Garanti, Turkish Airlines, Pınar, Ülker, Babylon, Simit Sarayı, Falım, Lassa, Babylon gibi yerel markaların iletişimlerini tasarladı. GMK tarafından iki kez yılın tasarımcısı seçildi. Çalışmaları ulusal ve uluslararası yayınlarda yer aldı. Haziran 2015’te Emrah Karpuzcu ile birlikte Muhabbet’i kurdu.

 • OZAN VARIŞLI
  Reklam Yönetmeni

  Reklamcılığa 96 senesinde başladı. 2003 senesine kadar Y&R Reklamevi, McCann, Saatchi&Saatchi, Alice BBDO ajanslarında yazarlık yaptı. Sonrasında uzun yıllar Alice BBDO'da Kreatif Direktör ve Y&R Reklamevi'nde Executive Kreatif Direktör olarak çalıştı. 2013 senesinde kendi alansı Lokal İstanbul'u kurdu. Geçtiğimiz yıl reklam yönetmenliği ve uzun metraj senaryo yazarlığına konsantre olmak için hisselerini ortaklarına devrederek ayrıldı. Ekip arkadaşlarıyla çeşitli reklam festivallerinde çok sayıda ödül kazandı. Jüri başkanlığı ve üyelikleri yaptı.

 • UĞUR ÇAKIR
  Yönetici Kreatif Direktör
  McCann Istanbul

  İstanbul’da doğdu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde eğitim gördü.
  1992’de reklam yazarı olarak McCann Erickson’da işe başladı. 1998’de McCann Milano'da çalıştı ve dönüşünde McCann Istanbul’da Kreatif Direktör olarak görevine devam etti.
  2009’da kendi ajansını kurmak üzere ayrıldı. 2013’te McCANN İstanbul’a Kreatif Bölüm Başkanı ve yönetici olarak geri döndü.
  Ekip arkadaşlarıyla birlikte, lokal ve uluslararası yaratıcılık yarışmasında 40’ın üzerinda ödül aldı.

 • UMUT DİZDAR
  Kreatif Grup Lideri
  Concept

  1982 yılında doğdu. 2003 yılında başladığı kariyerine 2008 yılından itibaren Concept’te devam ediyor. Burada Kreatif Grup Lideri olarak görev yapan Umut Dizdar, Kristal Elma, Kırmızı, Eurobest, Epica, Golden Drum Cannes Lions gibi yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı.

 • UMUT ÖZSAYAR
  Yönetici Ortak ve Reklam Yazarı
  Kompüter

  Reklamcılığa 90’ların sonunda başladı. Uzunca bir süre çeşitli ajanslarda reklam yazarlığı yaptıktan sonra 2009’da Kompüter’in kuruluşunda yer aldı.
  Sekiz seneye yakındır Kompüter’de hem ortaklık hem reklam yazarlığı yapıyor.

  Dijital ve Sosyal Medya

 • ARDA ERDİK
  SEÇİCİ KURUL BAŞKANI - Dijital ve Sosyal Medya
  Ajans Başkanı ve Yönetici Kreatif Direktör, Tribal Worldwide Istanbul

  Reklamcılığa 2001 yılında reklam yazarı olarak başladı.
  2006 yılında DDB İstanbul ekibine katıldı.
  2012 yılında bir kariyer molası verdi ve dünyayı gezdi.
  Ardından Tribal Worldwide İstanbul'a yaratıcı yönetmen olarak döndü.
  Tribal Worldwide İstanbul, son 4 sene içerisinde 4 Büyük Ödül de dahil olmak üzere, 200'den fazla ulusal ve uluslararası ödül kazandı.
  2016 yılında, Tribal Worldwide İstanbul'un Ajans Başkanlığı görevini de üstlendi.
  Aynı zamanda Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.
  2011 yılından beri, Kadir Has Üniversitesi'nde Reklam Yazarlığı dersleri vermektedir.

 • BURAK GÜNSEV
  Yönetici Ortak, Wanda Digital

  1979 yılında İstanbul'da doğdu. Bilkent Üniversitesi grafik tasarım bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde enformasyon teknolojileri yönetimi ve tasarımı, yüksek lisans programını tamamladı. Eğitim hayatı sonrası Grafitürk görsel iletişim ajansını hayata geçirerek çizgi altı ve interaktif birçok reklam ve pazarlama projesini yönetti.
  2006 yılında, dijital dünyanın reklam sektöründe devrim yaratacağını öngörerek, şu anda yönetici ortak olarak bünyesinde yer aldığı Wanda Digital reklam ajansını kurdu. 2011 yılında ajansın sosyal medya bölümü Wanda Socialist'i ve mobil reklam ajansını kurdu. Sektöründe lider global ve yerel markalar ile birlikte 200’ün üzerinde ödül kazanmış kampanyaya imza attı. 2015 yılında Wpp bünyesindeki JWT grubu ile ortaklık gerçekleştirerek, dünyanın en büyük reklam ağının Türkiye'deki önemli bir parçası haline geldi.
  İş hayatı boyunca seminerlerde eğitmen kimliği ile yer alan Burak Günsev, birçok üniversitede workshop vermiş, çeşitli konferanslarda konuşmacı ve yarışmalarda da jüri başkanı ve üyesi olarak bulunmuştur.

 • EMRE SÜVARİ
  İnteraktif İletişim Direktörü
  Manajans J. Walter Thompson

  İTÜ'deki Mimarlık eğitiminden sonra LCP'de İnteraktif Multimedya alanında yüksek lisans yaptı.
    Mesleğe etkileşim tasarımcısı olarak 2004 yılında Make Freshmedia'da başladı.
  2006-2007 yılları arasında Publicis Yorum'la proje bazlı çalışmaya devam etti.
  2008'de TechCrunch Top 50 startups listesinde yer alma başarısı gösteren BeFunky ekibinde UX/UI sorumlusu olarak yer aldı. 2009'da Manajans JWT'nin yeni kurulan dijital ekibine katıldı ve 2 sene sonra görevine İnteraktif İletişim Direktörü olarak devam etti.
  Son 4 sene içinde aktif rol aldığı projeler 12 Global, 50'nin üzerinde de yerel ödül aldı.

 • EREN ALPHAN
  Dijital Stratejist, Rafineri

  Trent University, Cultural Studies bölümünden mezun oldu.
  Statejik planlamaya 2006’da, TBWA Tequila İstanbul’da başladı, Medina Turgul DDB ve Tribal DDB’de devam etti. 4,5 senenin ardından MagiClick’te Proje Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Burada Dijital Reklam Müdürü olarak 2015’e kadar çalışmaya devam etti. Bu sırada Ekran İşleri (N’oluyo & Komodor) şirketini kurarak ikinci ekran uygulamaları üretmeye ve eğlence endüstrisi için sosyal medya hizmeti vermeye başladı. Şu anda Rafineri’de Dijital Stratejist görevini devam ettirmekte.rum, Epica, Effie and Cannes Lions gibi yarışmalarda ödüller kazandı.

 • KAAN AYÇE
  Başkan Yardımcısı - İnovasyon, McCann Istanbul

  Chief Innovation Officer
  #BilgiReklam #MiamiAdSchool #Miami #Hamburg #NYC #SanFrancisco #CP+B #SaatchiNY #LoweNY #OneShow #Clio #D&AD #Goa #iGOA #Copywriter #İstanbul #PublicisModem #CreativeDirector #McCANN #ChiefInnovationOfficer #GoldenDrum #KristalElma #Mixx #Felis #kaanayce.com

 • ALİ MUSA PAÇA
  Kurucu, Punch

  1980'de doğdu.
  İngiliz Dili ve Edebiyatı okudu.
  2007'de rabarba'yı, 2013'te Punch'ı kurdu.
  2014'te oğlu Uzay'ın iki yapımcısından biri oldu.
  Arada ödüller aldı, çok kötü gitar çaldı, bir de boks yaptı.
  Halen ressamların çizebilen işsizler olduğuna inanıyor.

 • ÖMÜR KULA ÇAPAN
  Yönetici Direktör, RG/A Istanbul

  1981 İzmir doğumlu olan Ömür Kula Çapan, lisans diplomasını Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölumü’nden aldıktan sonra yüksek lisans eğitimini 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar İletişim ve Tasarım Bölümü’nde tamamladı. Kariyerine RPM Radar’da müşteri ilişkileri ve stratejik planlama departmanlarinda baslayan Çapan, ardından yaklaşık 4 sene DDB Istanbul’da Stratejik Planlama Direktörü olarak calıştı. 2011 yılında Finansbank’ta Sosyal Medya ve Müşteri Deneyimi Tasarımı Bölüm Müdürü olarak calıştıktan sonra Ürün/İş Geliştirme ve İletişimden Sorumlu Bölüm Müdürü göreviyle Enpara.com’un kurucu ekibine katıldı.
  Enpara.com’un başarısından sonra 2013 yılında Tribal WW Istanbul reklam ajansına geçti ve 4 yıl boyunca Genel Müdür olarak bir çok ödüllü projeye imza attı.
  2016’nin sonunda farklı bir alanda deneyim kazanmak adına dijital dönüşüm ve inovasyon odaklı R/GA’e gecen Çapan, şu an R/GA Istanbul’un Yönetici Direktörü görevindedir. Reklamcılık sektöründe 14 yıllık tecrübeye sahip olan, iletişim ve marka stratejileri üzerine uzmanlaşan Çapan aynı zamanda Sabancı Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Bogazici Universitesi’nde pazarlama ve iletişim alanlarındaki derslere katkı sağlıyor. Bütün bunların yanı sıra, Eğitim Reformu Girişimi ve Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

 • ÖNCÜ DOĞU GÜRSOY
  Kreatif Direktör
  Pure New Media

  2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünden mezun oldu.
  İzmir’de üniversite yıllarında meslek hayatına girdi.
  Web sitelerini tasarımcıların tasarlamaya henüz başladığı 90’ların sonlarına doğru, dijital ağırlıklı iş yapan “web atölyelerinde” İllüstratör ve Animasyoncu olarak çalıştı. Bu süreçte Arayüz tasarımına ilgi duydu.
  2002 yılı sonuna doğru Luckyeye Interactive’le başlayan İstanbul macerası, askerlik sonrası Sibername’de Art Direktör olarak devam etti.
  2004’te Make Fresh Media’da çalışmaya başladı. Burada Arayüz tasarımı ve Animasyon yaptı.
  2006 sonu C Section’la anlaştı. Takip eden 8 sene boyunca, ajansın butik bir tasarım atölyesinden kurumsal bir dijital ajansa dönüşme sürecinde yer aldı.
  İnternet kullanıcı sayısının artması ile dijitalin bir reklam mecrasına dönüşmesinin yarattığı ihtiyaçlara paralel olarak; Ara yüz tasarımı, Animasyon dışında, yaratıcı fikir bulma ve interaktif proje ve deneyim tasarlama sonrasında da Kreatif Direktörlük görevlerini üstlendi.
  8 senelik C Section macerasına 2014’te son verdi.
  Aynı yıl Rafineri’de Dijital Kreatif Direktör olarak çalışmaya başladı.
  2 senelik Rafineri deneyimi sonrası 2016 ocak ayı itibari ile Pure New Media da Kreatif Direktör olarak çalışmaya başladı.
  Kristal Elma, Young Lions gibi yarışmalarda jüri üyesi olarak görev aldı.
  Emeğinin geçtiği birçok proje yurt içi ve yurt dışında, Kristal Elma, Kırmızı, Mixx Awards, Effie, Felis; Digital Age, Stevie, Digital Communication Awards, Cannes gibi yarışmalarda dereceye girdi ve ödül kazandı.
  Halen Pure New Media’da kreatif direktör olarak çalışmaktadır.

 • H. ÖNER ŞAHİN
  Kurucu Ortak, BLAB ve DEEPER

  Kariyerine Mengü Ertel'in asistanlığında grafik tasarımcı olarak başladı.
  Saatchi&Saatchi İstanbul’da AD olarak çalıştı. Daha sonraki yıllarda TBWA/İstanbul'da sırasıyla AD, CD, CCO görevlerinde bulundu. 2003-2004 yılları arası TBWA/Chiat Day Los Angeles Ofisi'nde AD lük yaptı. Öner çok sayıda ulusal ve uluslar arası reklam ödülü sahibi. Halen BLAB ve DEEPER'da kurucu ortak olarak çalışıyor.

 • SEREN KÖROĞLU
  Kreatif Direktör, 4129Grey

  1982’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu İstanbul’da gerisini Bodrum’da okudu. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, İletişim Tasarımı ve Multimedia bölümünde aldı.
  2007’deki kuruluşunda Sanat Yönetmeni olarak işe başladığı 41?29!’da, 2011’de Yaratıcı Yönetmen oldu. 2016’daki Grey İstanbul ve 41?29! birleşmesinden sonra ajansının ismi 4129Grey oldu. Katkıda  bulundugu projelerle, Cannes Lions, Eurobest, Clio, Effie, D&AD, Webby, Kristal Elma ve FWA gibi bir çok yerli ve yabancı ödülün sahibi oldu.

 • VOLKAN ÖGE
  Kreatif Directör, Batesmotelpro

  1982’de İstanbul’da doğdu. 2004 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2006 yılında İTÜ Ulaştırma Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. İnşaat sektöründe mühendis olarak geçirdiği 6 yıllık kariyeri boyunca, kurduğu Batesmotelpro Youtube kanalı üzerinden video çalışmaları yaptı.
  Kanalın yarattığı ilgi ve etkileşim sayesinde dijital ajanslarla birlikte Türkiye’nin ilk reklam amaçlı viral video projelerini gerçekleştirdi.
  2008 yılında kariyerinde bir değişiklik yaparak 41?29!’da metin yazarı olarak işe başladı. Burada 4 yıl boyunca dijital reklam çalışmalarında yazarlık yaptı. Amatör ve profesyonel olarak video projeleri üretmeye devam etti.
  2012 yılında bir sinema projesi yapmak üzere buradaki görevinden ayrıldı. Yazar ve oyuncu olarak yer aldığı filmi vizyona soktuktan sonra 2013 yılında Batesmotelpro’yu aldığı yatırımla birlikte bir dijital video ajansına dönüştürdü. Bu ajansta kreatif direktör olarak çok sayıda dijital reklam filmi projesi gerçekleştirdi.

  Medya

 • BÜLENT YAR
  SEÇİCİ KURUL BAŞKANI - Medya
  CEO, Mindshare Türkiye

  Kariyerine 1994’te Cenajans Grey araştırma & medya planlama bölümünde başladı.
  MediaCom Türkiye’nin kurucularından. 1995 - 2001 yılları arasında şirketin ulusal ve uluslararası birçok iş ortağına farklı pozisyon ve kademelerinde hizmet verdi. 2001 - 2007 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüttü.  2008’de GroupM Türkiye’nin Trading uzmanlık birimini kurarak Trading Genel Müdürlüğü yaptı. 2009 - 2015 yılları arası Mediacom Türkiye CEO'luğu görevini yürüttü. 2016 yılı itibari ile Mindshare Türkiye'nin CEO'su.

 • ALP NEGRİ
  Genel Müdür yardımcısı - Stratejik Planlama, People Initiative

  1979 doğumlu Alp Negri, Üsküdar Amerikan Lisesinden mezun olduktan sonra  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdi.
  2000 yılında Starcom’da kariyerine başladı. 2004 yılında Türkiye’de ilk kez stratejik planlama ile scheduling ve satın almanın bir marka adına iki ayrı ajansa ayrıldığı konkur sürecinde ve sonrasında Starcom’da P&G stratejik planlama ekibinin bir parçası olarak yer aldı. Starcom’dan sonra sırasıyla OMD, MediaCom ve 2010 itibariyle People Initiative’de görev aldı. People Initiative’in kuruluşundan itibaren stratejik planlama departmanını kurararak önemli yeni iş kazanımlarında büyük pay sahibi oldu.
  15 yıllık sektör deneyimi boyunca P&G, Beko, Arçelik, Vodafone, Avea, FIAT, Finansbank, Sütaş gibi birçok önemli ulusal ve uluslararası markaya medya planlama ve stratejik planlama alanında hizmet verdi. Bugün itibariyle hala People Initiative’de Genel Müdür Yardımcısı olarak stratejik planlama, yeni iş ve mevcut müşterilerin stratejik ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına çalışmalarına devam ediyor.

 • ASLIHAN ANARAT ÇÖTELİOĞLU
  Müşteri İlişkileri Grup Başkanı, Mindshare Türkiye

  1997 senesinde Initiative Media ile giris yaptıgı sektörde önce 1 sene boyunca Tüketici ve Medya Araştırmaları üzerine Unilever de dahil olmak üzere, ajansın tüm müsterileri için çalıstı. 1998 senesinde ajans bunyesinde kurulan strateji ekibine katıldı. 2003 senesinde Mindshare’de Unilever ekibinde strateji ve musteri iliskileri departmaninda calismaya basladi. 20 senedir Unilever markalarinin iletisim planlari, medya projeleri icin calismaktadir. Ayrıca 2008-2010 yılları arasında Mindshare Turkcell ekibinin liderligini yapti. Pazarlama ve iletisim startejisi, entegre pazarlama, medya stratejisi, tuketici icgorusu, dijital- mobil pazarlama konularında uzmanlığı olan Aslıhan Anarat Çötelioğlu, bu yolculuk boyunca lokal – global bir çok ödüllü projeyi yönetti. 1 Ocak 2017’den bu yana Mindshare'de Chief Client Officer olarak görev yapmakta ve ajans yonetimindeki bu gorevinin yanı sıra, Mayıs 2016’dan bu yana WPP Turkiye – Unilever Client Lead sorumlulugunu da ustlenmiş durumdadir. 2017 senesinde dahil oldugu Reklamcılık Vakfı yonetim kurulunda, sektorun gelismesi ve genclerin daha iyi sektorel egitim alabilmesi icin vakif profesyonel kadrosu ile birlikte sektorel calismalara katilmaktadir. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümü mezunu olan Aslıhan Anarat Çötelioğlu evli ve 2 çocuk annesidir.

 • AYÇA ZENGİN
  Grup Başkanı - Human Math

  9 Eylül Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra 2004 yılında sektöre Mindshare'de İnsight departmanı ile giriş yaptı. 2014 yılında Head of İnsight ünvanı ile Mindshare'den ayrılarak Speed Medya'ya geçti. Speed Medya'nın yeniden yapılanma sürecinde rolaldı. Şu an hala Speed Medya'da Human Math departmanında Chief Officer olarak görevini devam ettirmektedir. 1.5 senedir ise Anadolu'da etnografik görüşmeler yaparak saha faaliyetlerini faal olarak yürütmekte ve ‘empati iletişimi ve şiddetsiz iletişim’ konusuna yoğunlaşmış olarak çalışmaktadır.

 • BARIN ÖZGİRGİN
  Yöetici - Stratejik Planlama, Open

  1983 doğumlu, Ankaralı. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Evli ve bir çocuk babası.
  Sektördeki kariyerine Starcom’da P&G ekibinde stratejik planlamacı olarak başladı. Atasun Optik ve Samsung’da medya ve pazarlama ile ilgili pozisyonlarda bulundu. Ardından Starcom P&G ekibine geri dönerek kategori direktörlüğü yaptı. Şu anda Open’da stratejiden sorumlu yönetici olarak çalışıyor.

 • CANAN SANALAN
  Genel Müdür, UM

  Hacettepe Üniversitesi Matematik mezunu. Meslek hayatına müşteri temsilcisi olarak başladı. CAG ajansta 3,5 sene müşteri direktörlüğü yaptı. 1999 yılında Universal McCann'de araştırma direktörlüğü, ardından stratejik planlama direktörlüğü görevinde bulundu. 2002 yılında ZenithOptimedia'ya geçerek Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü, Medya Grup Direktörlüğü ve son olarak Müşteri İlişkileri Başkanlığı yaptı.
  2007 yılında Güzel Sanatlar Grubu için Ping Digital’i kurdu ve 2.5 yıl bu şirketin Genel Müdürlüğünü yürüttü.
  2010-2016 yılları arasında yine digital ve medya alanlarında kendi yatırımları için çalışıp, 2016 yılında UM’de Genel Müdür olarak göreve başladı.

 • ESRA DEMİRKAYA KOCA
  Yönetici Ortak, Maxus Turkey

  Esra sektöre 1998 yılında Man Ajans’ta medya planlama uzmanı olarak giriş yaptı. 2000 yılında Mindshare’in kurulması ile birlikte 10 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda birçok yerel ve uluslarası marka ile çalıştı. 2010-2012 yılları arasında Universal McCann’de yönetici ortak olarak görev yaptıktan sonra Doğuş Yayın Grubunda Stratejik Planlama direktörü olarak çalıştı.
  19 yıllık sektör deneyimi boyunca pazarlama ve iletişim stratejisi, entegre pazarlama, pazar araştırmaları ve stratejileri, dijital pazarlama, medya stratejisi ve tüketici içgörüsü alanları üzerine uzmanlaştı. Unilever, Gillette, Kraft, Coca-Cola, LG, Nike, Groupe Seb gibi global markaların yanı sıra Arçelik, Beko, Opet, Aygaz ve daha birçok marka ile çalışma fırsatı buldu.
  Eylül 2014’ten beri Maxus Türkiye’de Nestlé den sorumlu Client Lead ve eş zamanlı olarak da Aralık 2016’tan beri Group M Head of Content görevlerini yürütüyor. Mayıs 2017 ‘de ise WPP Türkiye Nestlé Client Lead görevini üstlendi.
  Mimar Sinan Sosyoloji bölümünü bitirdi ve eğitimine Marketing Communications üzerine Baruch College’da devam etti. Galataray Üniversitesi İletişim Fakültesinde Meyda Planlama dersleri veren Esra Koca evli ve bir çocuk annesi.

 • İREM MUŞKARA
  Head of Digital, TIME Integrated Communications Planning

  1981 İzmir doğumlu.Kariyerine 2003 yılında Artcom reklam ajansında başladı.Daha sonra OMD bünyesinde müşteri ilişkileri ekibinde, Koç Grubuna ait çeşitli markalar ile çalıştı.2007 yılında Mindshare’e geçerek ve 6 yıl boyunca Nike, Unilever,THY, Ford, Tat, Pastavilla, Maret, LG, Tefal gibi pek cok ulusal ve uluslararası markaya medya stratejisi ve satınalma anlamında destek verdi.
  2011 yılında TIME’a geçerek dijital mecralardan sorumlu direktör olarak kariyerine devam eden İrem Muşkara, Nef, Uludağ, KIA, Çelik Motor, Efes Pilsen, Dardanel gibi markalarla çalışmaya devam etmektedir.
  Profesyonel hayatı boyunca Cannes Lions, Kristal Elma, Kırmızı ve Felis gibi ulusal ve uluslararası ödülü birlikte çalıştığı markalarla kucaklama fırsatı bulmuştur.

 • KAĞAN YILDIZALP
  Medya Grup Başkanı, Publicis One

  Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Sanatları Bölümü mezunu olan Kağan Yıldızalp; 2003 yılından itibaren Starcom’da ulusal ve uluslararası birçok markaya medya planlama ve satınalma hizmeti verdi. 2010 yılından itibaren VivaKi Türkiye’de; Starcom, Mediavest ve Zenith ajanslarının Dijital operasyonlarından sorumlu Managing Director görevini üstlendi. 2014 yılında ise Sosyal Medya ve Dijital Kreatif alanında VivaKi Creative’in Türkiye’de kurulmasına liderlik etti.
  2017 başı itibari ile Publicis One çatısı altında bulunan Starcom, Zenith ve Spark Foundry medya ajanslarının liderliğinden sorumlu Chief Media Officer görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Dijital ve Veri Analitiği alanında uzmanlaşmış Datawise ve Markalı İçerik alanında uzmanlaşmış Publicis Media Content markalarının liderliğini de üstlenmiştir.
  İzmir ve Foça hayranı olan, biyografi ve yakın tarih konularına ilgi duyan Kağan Yıldızalp evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

 • LEYLA AKCAN
  Head of Digital, Carat Media

  “Kariyerine 2002 yılında offline medya tarafında OMD’de başlayıp, 2005’te Mediacom’a geçti. Araştırma, TV Planlama & Satın Alma ile Müşteri Yönetimi üzerine uzmanlaştıktan sonra 2007’de dijital kariyerine birçok global ajansa hizmet veren Zap Medya’da Dijital Medya Direktörlüğü yaptı. Sonrasında Mediacom’un dijital departmanında kariyerine devam etti. Sabancı Grubu, Doğuş Otomotiv, H&M, Shell müşterilerinden bazılarıdır.
  Dentsu Aegis Network’e 2011 yılında Digital Integration Director olarak katıldı, görevleri arasında dijital ekiplerin oluşturulması ve koordinasyonu, dijital sistemlerin entegrasyonu ve yeni iş kazanımları yer aldı. 2012 yılında Carat müşteri portföyüne eklenen Coca-Cola’nın dijital servislerinin başına geçti. Ardından Beiersdorf, Eczacıbaşı gibi Grubun diğer markaları için de çalıştıktan sonra, 2014’ten itibaren Dentsu Aegis Network’e bağlı Carat Media’da dijital servis ve ekiplerden sorumlu ‘Head of Digital’ olarak görevine etmektedir.”

 • ÖZGE AKAY
  Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO, MG Media

  MG Media Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su.  19 senedir medya planlama ve satın alma sektöründe.  Kagider ve TÜAD üyesi. Evli ve bir çocuk annesi.

 • SEZİN SERİNGEL
  Strateji ve İş Geliştirme Direktörü, BPN Istanbul

  Sezin Seringel Coşkun 2006’da ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra pazarlama iletişimi kariyerine Starcom Mediavest Group’ta başladı.
  Daha sonra People Initiative ve OMD’de gıda, içecek, telekomünikasyon, kozmetik, tekstil, havayolu sektörlerindeki lider reklamverenlerin lokal ve global medya planlama&satınalma operasyonlarını yönetti.
  İletişim stratejisi geliştirme, tüketici içgörüsü odaklı yaklaşım ve müşteri ilişkileri yönetimi konularındaki deneyimiyle 2017 yılından itibaren BPN İstanbul'da Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 • VOLKAN DEMİR
  Yönetici Ortak, Havasmedia

  Havasmedia'da yönetici ortak olarak dijital pazarlama departmanında sorumlu olan Volkan Demir'in sektörde 12 yıllık tecrübesi bulunmaktadır. Global ve yerel bir çok markanın dijital pazarlama faaliyetlerini deneyimlemesinin yanı sıra data ve teknoloji entegrasyonlarını da yönetmektedir. 2006 yılında New York'da e-ticaret girişimi ile sektöre giren Volkan Demir sırasıyla Maxus, GroupM ve Havasmedia ajanslarında kariyerine devam etmiştir.

 • YEŞİM İPEK
  Genel Müdür Yardımcısı - Müşteri İlişkileri ve Strateji, OMD

  Yeşim, kurulduğu günden beri OMD’de çalışmakta ve halen müşteri ilişkileri ve strateji bölümünde Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunu yürütmektedir.
  18 yılı aşkın tecrübesinde, çeşitli sektörlerde önde gelen yerli ve yabancı firmalarla çalışmıştır, ve Reklamcılık vakfı yönetim kurulunda da çalışmaktadır.

  Tasarım

 • UĞURCAN ATAOĞLU
  SEÇİCİ KURUL BAŞKANI - Tasarım
  Kurucu Ortak ve Kreatif Başkan, Alametifarika

  Meslek hayatına Reklam Moran’da grafiker olarak başladı. Yorum Ajans, Reklamevi, Manşet Reklam ve Young & Rubicam / Reklamevi’nde art direktör ve kreatif direktör olarak çalıştı. Alametifarika’nın kurucu ortağı ve kreatif başkanı. Aynı zamanda mezun olduğu Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde öğretim üyesi. Yurt içi ve yurt dışında sergiler açtı. Meslek hayatının 25. yılında bugüne kadar yaptığı işlerden oluşan “Yirmibeş Kuruşluk Kitap” isminde bir arşiv kitabı, “How Are You Bob” isminde deneme kitabı, “100 Soru Yüz Cevap” isminde illüstrasyon kitabı ve “Dedem Mehmet Rıfat” isminde mikro tarih kitabı yayınlandı.

 • BESTE TÜRKÖN
  Kurucu Ortak ve Kreatif Direktör
  quiet

  Tasarımcı ve marka stratejisti olan Beste, 2013 yılında kurulmuş bir marka & içerik ajansı olan quiet ve 2014 yılında kurulmuş bir kolektif olan KEIN oluşumlarının kurucu ortaklarından. Mey isimli bir flat coated retriever'ı var.

 • CEM AKAR
  Kurucu Ortak
  Titrifikir

  1976 yılında İstanbul’da doğdu.
  1991 senesinde Maçka Akif Tuncel End. Meslek Lisesi Dekoratif Sanatlar Bölümünde okudu. Grafik Tasarımcı olmaya karar verdi ve 1994 senesinde M.S.G.S.Ü. Grafik Bölümünü kazandı.
  Reklamcılık mesleğine 1997 senesinde henüz öğrenciyken 3. Kuşak’ta başladı.
  2013 yılına kadar sırasıyla Tayfa, Ogilvy&Mather, Young&Rubicam/Reklamevi, Alametifarika ve Güzel Sanatlar Reklam Ajanslarında çalıştı.
  Bu ajanslarda sanat yönetmeni, yaratıcı grup direktörü ve kreatif direktörlük yaptı.
  2013 yılının Haziran ayında Alametifarika’dan beri birlikte çalıştığı Kerem Kanık ile Titrifikir’i kurdu.

 • CEYDA KOÇ ARDALI
  Sanat Yönetmeni
  Alametifarika

  Ceyda Koç, 1987 doğumlu, Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümü mezunu.
  Leo Burnett, Happy People Project gibi ajanslarda çalıştı. Son 4 yıldır Alametifarika’da sanat yönetmeni olarak çalışmaya devam ediyor. Reklamcılığın yanında tasarımın farklı alanlarına da ilgi duyuyor. İllüstrasyon, desen tasarımı ve dövme sanatı üzerine çalışmalar yapıyor.

 • CÜNEYT DEVECİGİL
  Ajans Başkanı
  Zadaca Digital Media

  16 Mayıs 1968 yılında Ankara'da doğdu. Üniversite eğitimini İşletme ve Bilgisayar Mühendisliği olmak üzere iki dalda Amerika'da tamamladı. Daha sonra Toshiba USA'de 2 yıl sistem mühendisliği eğitimi aldı. Birçok uluslararası firmada çalıştıktan sonra Türkiye'ye döndü. Askerliğini tamamladıktan sonra Bilmerk Bilgisayar ve Eğitim Hizmetlerinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Bu süre içerisinde verdiği Microsoft Eğitimlerinden dolayı Microsoft Türkiye tarafından Yılın Eğitmeni seçildi. Hürriyet ve Sabah gazetelerinin İnternet ve Teknoloji konularında köşe yazarlığı yaptı. Nokta Dergisi, İstanbul Princess Otelleri, Polat Holding olmak üzere bir çok firmada Bilgi Teknolojileri ve Bilgi İşlem Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1999 yılında Türkiye'de bir ilk olan Ege Seramik İçin Online Mobil satış ve pazarlama otomasyonu projesini geliştirdi ve yönetti. Adnan Polat'ın İstanbul Belediye Başkanlığı kampanyasının Bilgi Sistemleri yöneticiliğini de yaptıktan sonra 2003 Yılında Zadaca Dijital Medya Reklam Ajansını kurdu. Evli ve bir çocuk babası olan Cüneyt Devecigil, profesyonel iş hayatının yanında üniversitelerde master öğrencilerine dijital pazarlama ve stratejileri eğitimleri vermektedir. Daha iyi bir dünya için merkezi olmayan bağımsız dijital teknolojilere inanan Cüneyt Devecigil, Ayrıca profesyonel olarak Türkiye'de 2 yıl Formula 3 yarışlarında birçok başarılar elde etti. Dalma, su kayağı, yelken ve binicilik amatör olarak uğraştığı spor dallarıdır.

 • ELİF ÖZÜDOĞRU
  Sanat Grubu Lideri
  Rabarba

  İstanbul doğumlu. MSGSF Grafik Tasarımı Bölümü’nde lisans, Boston MassArt İletişim Tasarımı Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi aldı. MassArt ve Miami Ad School Istanbul’da tasarım dersleri verdi. Alametifarika, Rafineri ve Medina Turgul DDB’de art direktörlük yaptı. 2015’den beri Rabarba’da Art Group Head’lik yapmakta.

 • GÜRBÜZ DOĞAN EKŞİOĞLU
  Ressam ve İllüstratör

  1954 yılında Ordu'nun Mesudiye ilçesinde doğdu. 2 yıl İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde okuduktan sonra 1975-1979 yılları arasında Devlet Tatbiki Sanatlar Yüksek Okulu Grafik Sanatlar Bölümü'nde (Marmara Üniversitesi) okudu ve buradan mezun oldu. 1980 yılında reklam ajansında tasarımcı olarak çalıştı. 1981 yılında Temel Sanat Eğitimi dersi asistanı oldu. 1992 yılında sanatta yeterlilik aldı.Yrd.Doç. kadrosuna atandı.
  Sanatçı, biri yurtdışında (New York) olmak üzere çok sayıda kişisel sergi açtı,birçok ulusal ve uluslararası grup sergilerinde yer aldı. 29 kişisel sergi açan,çok sayıda kültürel sergi ve grup sergilerinde yer alan sanatçının 45 adet ulusal, 27 adet uluslararası olmak üzere 72ödülü bulunmaktadır. Dünyanın en önemli dergilerinden The New Yorkker dergisinde 7, Forbes dergisinde 1 defa kapak çalışmaları yayınlanan Ekşioğlu'nun çalışmaları Türkiye dışında 19 ayrı ülkede yayınlamıştır. Sanatçının illustrasyonları New York Time Gazetesi'nin eki olan Book Review Dergisi'nde, Atlantic Mountly Dergisi'nde, 2 adet çalışması da kartpostal olarak UNICEF tarafından basılmış ve satışa sunulmuştur.
  2006 yılında Yeditepe Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü kadrosunda giren Gürbüz Doğan Ekşioğlu halen aynı kurumda yardımcı doçent olarak görev yapmakta ve sanat çalışmalarını İstanbul'da kendi atölyesinde sürdürmektedir.

 • KORAY DOYRAN
  Sanat Grup Başkanı
  Rafineri

  İstanbul doğumlu. MSGSF Grafik Tasarım Bölümü'nde lisans eğitimi aldı. 2004 yılından beri Alametifarika, Manajans JWT, TBWA\Istanbul ve Medina Turgul DDB gibi ajanslarda sanat yönetmeni ve grup başkanı olarak çalıştı. Avea, Pınar, Petrol Ofisi, HSBC, Vodafone, Anadolu Sigorta, Fiat, Beymen, YKM, İş Bankası, Yapı Kredi, Zubizu ve Turkcell gibi bir çok önemli markaya hizmet verdi. 4 yılı aşkın süredir Rafineri’de Head of Art olarak çalışmaya devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ödülü ve evde de iki kedisi var.

 • MELİKE TAŞÇIOĞLU
  Akademisyen
  Anadolu Üniversitesi

  Melike Taşcıoğlu, 1979’da Ankara’da doğdu. 2001’de Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü ve San Diego State Üniversitesi Sanat, Tasarımve Sanat Tarihi Fakültesi Grafik Bölümü’nde lisans; 2005’te Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Grafik Anasanat Dalı’nda yüksek lisans, 2009’da Köln Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Grafik Anasanat Dalı’nda sanatta yeterlik eğitimi aldı.
  2002 yılından bu yana Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde akademisyen olarak çalışmakta olan Taşcıoğlu "Bir Görsel İletişim Platformu Olarak Kitap" ve "Bir Görsel İletişim Platformu Olarak Mekân" adlı iki kitap yazdı. Baskı üzerine yaptığı çalışmalarıyla pek çok jürili sergide yer aldı, kişisel sergiler açtı. Şu an Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde kitap tasarımı ve tasarım-üretim ilişkisi üzerine bir proje yürütüyor.

 • NİLAY ÖRNEK

  İstanbul doğumlu olan Nilay Örnek, üniversite eğitimi sırasında çalışmaya başladığı Sabah Gazetesi'nde 5 yıl boyunca yazı işlerinde editörlük yaptı. 2000 yılından itibaren 8 yıl boyunca Milliyet Gazetesi'nde çalıştı; yazar ve yazı işleri editörü olarak görev yaptı.
  2004-2005 yılları arasında, Milliyet'te çalıştığı dönemde ABD'de Rutgers Üniversitesi'nde eğitim gördü. 2007 yılında, aldığı gazetecilik bursu ile 4 ay boyunca Knight Wallace Fellows adlı organizasyon bünyesinde ABD'nin Michigan eyaletinde yaşadı.
  2008 Aralık ayından Habertürk Gazetesi'nde çalısmaya başladı; köşe yazarlığı da yaptığı gazetede önce yazı işleri müdür yardımcısı idi ardından da hafta sonu ekleri yayın yönetmeni olarak görev aldı.
  Ardından 2.5 sene Aksam Gazetesi ek yayınlar genel yayın yönetmeni idi.
  Bir dönem de Vatan Gazetesi'nin internet sitesi olan Gazetevatan.com'un genel yayın yönetmeni ve yazarıydı. Aynı dönemde yayın hayatına başlayan Turkmax Gurme'nin ilk ekran yüzlerinden biri oldu. Şimdi Bien Gurme olarak adı değişen kanalda 2.5 yıl boyunca 'Şehirli Sofralar' adlı yemek kültürü anlatan ve ağırlıklı olarak İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerin fine dining restoranlarını tanıtan, bir televizyon programı yaptı. Tam iki yıl boyunca Sözcü'nün günlük eki Şık'ta köşe yazarıydı; ama günlük ek kapanınca oradan ayrıldı. Ayrı dönemde Tempo Dergisi'ne kültür sanat, seyahat dosyaları yazdı; ancak, Tempo Dergisi de kapandı. Nilayornek.com adresli blogunda çeşitli konularda, yaklaşık 1 yıldır blog.kiamore.com adlı platforma yemek kültürü yazıları yazıyor, Kafa Dergisi'nde koleksiyonerlerle röportajlarının yayınlandığı 'Koleksiyon Kafası' adlı bir köşesi var. Bir çok dergi ve internet sitesine de yazı yazıyor, dosyalar hazırlıyor.

 • ONUR AYNAGÖZ
  Kurucu Ortak ve Kreatif Direktör
  P Blok

  1977 yılında Ankara’da doğdu. İzmir’de büyüdü. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümünden 2000 senesinde mezun oldu ve aynı yıl İstanbul’da reklamcılık hayatına başladı.
  Güzel Sanatlar - Saatchi & Saatchi, Young & Rubicam - Reklamevi, Medina Turgul - DDB gibi reklam sektörünün önde gelen ajanslarında 10 yıl boyunca ulusal ve uluslararası pek çok marka için çalıştı. Ulusal ve ulaslararası ödüller aldı.
  Bu dönemde, okul yıllarından beri ilgi duyduğu fotoğrafla olan ilişkisini meslek hayatına paralel olarak devam ettirdi ve geliştirdi. Fotoğrafları çeşitli sergilerde görüldü.
  Fotoğrafla olan bu yakın ilişki sonucunda 2010 yilinda P Blok’un kurucu ortaklarından bir tanesi oldu. Kendisi halen P Blok’ta prodüksiyon tasarımcısı ve yaratıcı yönetmen olarak iş yaşantısına devam ediyor.

 • YİĞİT KARAGÖZ
  Kreatif Grup Lideri
  TBWA\Istanbul

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde ve Belçika’da Royal Academy of Fine Arts Ghent’te grafik tasarım eğitimi aldı. 2009’dan bu yana Belçika’da SEVEN, DANİSKA ve RABARBA’daçalıştı. 2015 yılından beri TBWA/ISTANBUL’da çalışmakta. Akbank, Axess, IKSV İstanbul Film Festivali, Türk Telekom, BMW, Elif Şafak, Bababank ve farklı bir çok markanın projelerinde kreatif grup liderliği yapmakta. Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu tarafından Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı ödülünün 2 kez sahibi oldu. Geçtiğimiz 3 sene ulusal ve uluslararası 50’nin üzerinde ödül kazandı.
  Üniversitelerde tasarım çalıştayları vermektedir.

 • ZEYNEP ATAKAN
  Kurucu
  Zeynofilm

  İstanbul doğumlu Zeynep Atakan, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sinema Televizyon bölümünden mezun oldu. 1986-1999 yılları arasında reklam filmi sektöründe her alanda çalıştı ve yapımcı olarak uzmanlaştı. 1994 yılından itibaren çalışmalarına kurucu ortağı olduğu şirket ile devam etti.
  1999 yılında, film endüstrisine geçiş yaparak uluslararası film projeleri üretmeye başladı. 2007 yılında sadece sinema projeleri üretmek için Zeynofilm’i kurdu.
  2010 yılında Avrupa Film Akademisi “Eurimages Yılın Yapımcısı” ödülünü kazandı. Atakan aynı yıl sinema alanında gençlere deneyim ve bilgi aktarmayı hedefleyen YAPIMLAB ATÖLYELERİNİ oluşturdu.
  Öncelikle Avrupa ve tüm dünyadaki görsel-işitsel alanda üretim yapan kadınların fırsat eşitliğini amaçlayan Avrupa Görsel İşitsel Kadın Ağı (European Women Audiovisual Network)’nın halen başkan yardımcısıdır.
  2014 yılında Uçan Süpürge “Bilge Olgaç Mesleki Başarı Ödülü”ne layık görülen Atakan’ın yapımcılığını üstlendiği son filmi Kış Uykusu 67. Cannes Film Festivali’nde en prestijli ödül olan Altın Palmiye (Palme d’Or) sahibi olmuştur.
  Zeynep Atakan 2014 yılından beri Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında düzenlenen bir ortak yapım ve proje geliştirme marketi olan Antalya Film Forum projesini hayata geçirmiş ve projenin direktörlüğüne devam etmektedir.
  Avrupa Film Akademisi’nin yeni bir projesi olan ‘Genç İzleyici Ödülü’ çalışmasının Türkiye bölümünü organize etmektedir.
  Zeynep Atakan, aynı zamanda Sabancı Vakfı tarafından oluşturulan Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu’nun sanat yönetmenidir.
  Atakan, Avrupa Film Akademisi ve Asya Film Akademisi üyesidir.

  Promosyon, Aktivasyon ve Doğrudan Pazarlama

 • BURAK GÖZALAN
  SEÇİCİ KURUL BAŞKANI - Promosyon, Aktivasyon ve Doğrudan Pazarlama
  Ajans Başkanı, Pure New Media

  1976 Yılında Ankara’da doğan Burak Gözalan, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında, Moody şirketinin sahibi olan Dun&Bradstreet firmasının Türkiye ofisinde çalışmaya başladı. Çalıştığı beş yıl boyunca mali analistlikten, pazarlama müdürlüğüne kadar birçok pozisyonlarda görev alan Burak Gözalan 2003 yılında profesyonel kariyerine son vererek ilk şirketi Ajans Yirmiyedi’yi kurdu. 2006 yılında bu şirkete günümüzün en önemli dijital iletişim ajanslarından biri olan, Pure New Media katıldı. Bu süre zarfında, Burak Gözalan ajanslarının başarılarını destekleyen birçok ödül kazandı.
  İletişim sektöründeki faaliyetlerine ek olarak, 2012 yılında gelişmekte olan oyun endüstrisine girdi ve üç oyun firmasının kurucu üyeleri arasında yer aldı. Gözalan 2014 yılında oyun sektöründeki yatırımlarına iki yeni yayıncı firma devam etti. Melek Yatırımcı olarak çeşitli projelerde yatırımcı olarak pozisyon almaya devam ediyor.
  Burak Gözalan halen dijital iletişim ajansı (Pure New Media), etkinlik ajansı (Think) ve oyun sektöründe hizmet veren MadByte Games, İZE Gaming, Elite Game Studio, BigKazan ve Lokum Games’in yönetici ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 • AYTEN KARAHAN HASGÜL
  Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri

  Ayten Karahan Hasgül, Koç Topluluğu şirketlerinden Tanı Pazarlama ve İletişim Hizmetleri’nin Satış & Pazarlama operasyonlarından sorumludur. Tanı, 104 kişilik personeliyle 170’den fazla markaya CRM hizmetleri sunmaktadır. Yönettiği 6000 adedin üzerindeki kampanya ile müşterilerine her yıl 1 milyar TL’nin üzerinde ilave ciro kazandırmaktadır.
  20 yılı aşan profesyonel hayatında Proje Yönetimi, Ürün Geliştirme, Ürün Yönetimi, Satış, Müşteri Yönetimi, CRM, Sadakat Yönetimi, İş Geliştirme gibi çok farklı ekiplerin yönetimini üstlenmiştir.
  Tanı’dan önce 1998-2002 yılları arasında Turkcell’de çalışmıştır ve 40’ın üzerinde projenin yöneticiliğini yapmıştır.
  1996-1998 yılları arasında Microsoft ürünlerinin yerelleştirme projelerini yönetmiştir.
  Ayten Karahan Hasgül, 1971 yılında doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğini bitirmiştir. Aynı bölümde Master yapmıştır.
  Evli ve bir çocuk annesidir.

 • iBRAHİM ÜĞDÜL
  Kurucu Ortak ve Ajans Başkanı, AKAMPÜS

  2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde öğrenciyken 2 arkadaşıyla kurduğu bilişim şirketinde çalışma hayatına ilk adımını attı. Bilişim sektöründe Türkiye’nin ilk Risk Sermayesi yatırımlarından birisi olan www.akampus.com projesini hayata geçirdi. Teknolojiye büyük önem veren ve kendisini 'Yeni Nesil Ajans' olarak konumlandıran Akampüs, yerli ve yabancı pek çok markanın gençlik odaklı entegre iletişim ve gençlik odaklı işveren markası yönetim stratejilerini belirliyor. Geçtiğimiz 2 yıl Deloitte Türkiye Fast50 ve EMEA Fast500 listelerine giren Akampüs, yakın zamanda TOBB-TEPAV-AllWorld Network işbirliğinde düzenlenen 'Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi' listesine 42'nci sıradan girdi.
  İbrahim Üğdül, girişimci kimliğiyle internet odaklı projelere melek yatırımcı ve mentör olarak ortak ve destek oluyor.

 • İLKER ERGEN
  Head of Platforms, GroupM

  “GroupM Head of Platforms olarak devam eden kariyerimde, 15 yılı aşkın süredir dijital pazarlamanın farklı rollerinde ve ajans-marka denkleminin her iki tarafında da yer aldım. İletişimci olarak başlayan kariyerim, e-ticaret ile birlikte pazarlamacıya evrilirken, Turkcell gibi birçok markanın dijital dönüşüm sürecine de üst düzey yönetici olarak katkıda bulundum."

 • KADİR İNAN
  Genel Müdür, Grafis DDB

  1977 Antalya doğumlu.
  Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV, Sinema Bölümü’nü bitirdi. 
  1999’da Ankara’da Redekta reklam ajansında başlayan reklamcılık kariyeri, 2005 yılında reklam yazarı olarak Grafis DDB’de devam etti.
  Burada İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Koçtaş, Türk Telekom, Digitürk, Vodafone, Migros gibi markalar için çalıştı.
  2014 yılından bu yana Grafis DDB Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor.

 • ORKUN TEKİN
  Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı, DigiPera

  1976'da İstanbul'da doğan Orkun Tekin, sırası ile Şişli Terakki İlkokulu ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü'nü bitiren Orkun Tekin akabinde Yeditepe Üniversitesi'nde MBA programını tamamladı. 1999 yılında Comnet İletişim Hizmetleri'nde kurumsal satış uzmanı olarak başlayan profesyonel iş yaşamı, 2001'de SIM Internet Hizmetleri A.Ş.'ye satış ve pazarlama müdürü olarak transferiyle devam etti.
  Şubat 2002’de dijital medya pazarlama alanındaki lk girişimi olan Reklamz'yi, 2006 yılında SEM'i ve 2007 yılında da Linkz'i, 2009 yılında bünyesinde fizy.com ve qaraoke.com'un da bulunduğu Site A.Ş.'yi ve Vidyoda'yı kuran Orkun Tekin, bu girişimlerinin yerli ve yabancı sermayelere satışını gerçekleştirdikten sonra Melek Yatırımcı ve Danışman kimliği ile faaliyetlerini sürdürdü.
  Halen DigiPera dijital çözüm şirketinin kurucusu ve yönetim kurul başkanlığı görevini sürdüren Orkun Tekin’in melek yatırımlarından bazıları ise şu şekilde; Otelz.com, Ucakbileti.com, Hepfly.com, Ingame Group, Zula Oyun, Lokum Games, Madbyte Games, Betbull, Eventegg.com, Likya Agriculture.
  Orkun Tekin evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ÖZGÜN ÖZKALAY
  Stratejik Planlama Direktörü, Geometry Global

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra, iş hayatına 2004 yılında Leo Burnett’te başladı.
  9 yıl Leo Burnett Stratejik Planlama Departmanında görev yaptıktan sonra Grey Worldwide'da Stratejik Planlama Direktörü olarak çalıştı. Halihazırda Geometry Global'de Stratejik Planlama Direktörlüğü görevini sürdürüyor.
  13 yıllık reklamcılık kariyerinde pazarlama iletişiminin farklı disiplinlerinde deneyim kazanma şansı elde etti.

 • SERHAT GÜRCÜ
  Akans Başkanı, YouthWorks

  2004’te kurduğu Youth Republic, Türkiye’de hedef kitle uzmanlığına dayalı ajans modellerinin öncüsü oldu. Bu süre zarfında Youth Republic, gençlik uzmanlığını birçok servisle birleştirerek entegre pazarlamanın da ilk örneklerini hayata geçiren pazarın büyük oyuncusu oldu. 11 yıl Ajans Başkanlığı görevini sürdüren Gürcü, Fortune dergisinin genç girişimci liderler ve yöneticilerin seçildiği “40 Yaş Altı 40” yönetici listesinde  5 sene üst üste yer aldı. Gürcü, Aralık 2015’te Youth Republic’ten ayrıldıktan sonra Türkiye’nin en büyük bağımsız ajanslarından Happy People Project ile birlikte hayata geçirdiği YouthWorks’te, Ajans Başkanı olarak kariyerine devam ediyor.

 • YAKUP BAYRAK
  Kurucu, SHERPA

  Yakup Bayrak, Lycee Saint Joseph sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Yüksek Öğrenimini tamamladı. Türkiye’nin ilk internet girişimlerinden Akampus.com ile başladığı profesyonel kariyerini, dijital dünyada geçirdiği 14 yılı aşkın süre içinde Pure New Media ve Bilge Adam gibi şirketlerde üst düzey yöneticilik deneyimleri ile zenginleştirdi. 2009 yılında ilk girişimi KeyFruit’u kurduktan sonra girişmeye doyamadı ve 2013’te tasarım stüdyosu SHERPA’yı, peşi sıra Türkiye’nin ilk Growth Hacking girişimi DAM Growth Hackers, terzi işi workshoplar tasarlayan Dijital Stüdyo’yu ve girişimci dostu girişim Ciz.io’yu kurdu.
  Evli ve 2 çocuk babası olan Yakup, kendisini tam zamanlı aile babası, yarı zamanlı girişimci olarak tanımlamakta.

 • YALÇIN PEMBECİOĞLU
  Kurucu, Bigumigu

  Malatya'da doğdu ve büyüdü. Bilkent İktisat'ı bitirdikten sonra Rpm Radar'da müşteri ilişkileri bölümünde reklamcılığa giriş yaptı, yerli ve yabancı birçok marka için çalıştı. Tofaş'ta Alfa Romeo'nun pazarlama iletişiminden sorumlu olarak çalıştı. 2005'te Aygül Pembecioğlu ile birlikte dijital inovasyon, yaratıcılık ve tasarım konularında Türkiye'nin en popüler bağımsız internet platformu Bigumigu'yu kurdu. 2011'de Bigumigu'yu şirketleştirerek Türkiye'de pazarlama ve reklam sektörünün ilk "trend ajansı"nı hayata geçirdi. O yıldan beri de ülkenin en değerli markalarına trend danışmanlığı ve eğitimi veriyor. Yöneticiliğini yaptığı Bigumigu da bugün Türkiye'de yaratıcı sektörlerin en çok takip ettiği dijital yayın.
  Dijital inovasyon konusunda dünyanın en büyük etkinliği kabul edilen ve her yıl Austin, Teksas'ta gerçekleşen SXSW'te, 2 yıl üst üste (2014 ve 2015) konuşmacı olan Pembecioğlu; UX Alive (2015), Pazarlama Zirvesi (2014), Kristal Elma (2014), TEDxAlsancak (2012), İPZ (2011, 2012, 2013), İçerikle Pazarlama Konferansı (2016) gibi konferans ve etkinliklerde de konuşmalar yaptı. Kristal Elma, Felis, DPİD Ödülleri gibi Türkiye'nin en önemli yaratıcılık organizasyonlarında ödül seçici kurullarında yer aldı.

 • YEŞİM ERTÜRK
  Kurucu, Hedef Direct

  1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde eğitimine devam ederken eş zamanlı olarak Doğrudan Pazarlama sektörüne adım attı. 1986 yılında Arat Tanıtım Şirketi’nde Müşteri İlişkileri Yönetmeni olarak 2 yıl boyunca görev aldı. 1989 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra kariyerine 1993 yılına kadar AVC Pazarlama Hizmetleri Şirketi’nde devam etti. Bu sırada aynı grup içerisinde olan Marketing Türkiye dergisinin ilk yayın hayatına atılmasında öncülük etti.
  1993 yılında Hedef Direct’i kurarak Doğrudan Pazarlama Sektöründeki profesyonel hayatına devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk annesi olan Yeşim Ertürk, ayrıca Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevi ile Doğrudan Pazarlama ve İletişim Derneği’ne üyedir.

  Bölge Yarışması

 • KEREM ÖZKUT
  SEÇİCİ KURUL BAŞKANI - Bölge Yarışması
  Yönetici Kreatif Direktör, Concept

  İlkokul, lise ve üniversiteyi Mersin, Ankara ve İstanbul’da okudu. Kristal Elma, Cannes Lions, NY Festival gibi ulusal ve uluslararası jürilerde bulundu. Kristal Elma, Kırmızı, Cannes Lions gibi yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı. Eylül 2009’dan beri de Concept’te.

 • EMRE KUZUOĞLU
  Kreatif Direktör, SVStudios

  Bilkent Ün. İşletme Bölümü mezunu. Reklam hayatına Medina Turgul DDB’de metin yazarı olarak başladı. Ardından sırasıyla, Alametifarika, Concept, Ogilvy&Mather ve Y&R’da metin yazarı, yönetici yazar ve yardımcı yaratıcı yönetmen olarak çalıştı. Yerli ve yabancı yarışmalarda, ödül alan pek çok işe ortak oldu. 2017 yılında Ankara’ya döndü. Halen SVStudios’ta yaratıcı yönetmenlik görevine devam ediyor.

 • GÜLŞAH KILIÇ
  Kreatif Direktör, DWT Mandalina

  Dwt Mandalina’da Yaratıcı Yönetmen olarak çalışmalarını sürdüren Gülşah Kılıç, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun olmuştur. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok marka için yaratıcı çalışmalar ortaya koyan Kılıç 2005 yılında Taxi Creative Solutions’da, 2006 yılında Art-İst’te, 2008 yılında Zebra Design Factory’de Nestle, JTI Monte Carlo, Çoban, City Farm ve Ege Seramik gibi markalar için çalışmıştır.
  Concept’te ve halihazırda bünyesinde yer aldığı Dwt Mandalina’da Şekerbank, Sinpaş GYO, Posta, Canbebe, TEGV, TONV, ODTU, Türkerler, matbuu.com gibi markalar için çalışan Gülşah Kılıç, bölge kategorilerinde birçok Kırmızı ve Kristal Elma ödülüne sahiptir.

 • MUHARREM MANTAR
  Kurucu, Reklam Üssü

  Ankara'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik bölümünden mezun oldu. Çeşitli ajanslarda kurucu ortak. sanat yönetmenliği, kreatif direktörlük yaptı. Kurucusu olduğu Rüzgar Üstü iletişim firmasıyla reklam ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ankara Reklamcılar Derneğinde 2 dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.
  Ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli ödülleri vardır. Kültür Bakanlığı adına tasarladığı “Hünkar Beğendi” adlı tarihi gurme kitabı Fransa ve İspanya’da ödül almıştır. Ankara Film Festivali afiş yarışması ve Kırmızı ödüllerinde jüri üyesi olarak görev yapmıştır.
  SEÇEV, ARD ve Ankara Yelken Kulübü gibi dernek ve vakıflar için gönüllü çalışmalar yapmıştır.
  Hobileri arasında yelken ve yat sporu bulunmaktadır. Halen Ankara Yelken Kulübü Komodorluğunu yürütmektedir.

 • MUSTAFA ERKEMEN
  Ajans Başkanı ve Kreatif Sanat Yönetmeni, TrampAD RO&B

  1996 yılında ortağı olduğu Ak Ajans'ta başladığı reklam hayatına, sektörün birçok mecrasında çalışmalar yaptı.
  Kırmızı ödülledirde Jüri üyesi olarak bulundu. My Magazin dergisinin  sanat yönetmenliğini yürütmekle birlikte, sık sık üniversitelerde  deneyimlerini  paylaşmak üzere konuşmacı olarak  katılıyor.
  Halen kurucu ortağı olduğu TrampAD RO&B'da  yaratıcı sanat yönetmeni devam ediyor.

 • NAİL ÖZER
  Kurucu Ortak, Martı Ajans

  Kurucu ortağı olduğu Martı Ajans ta 1995 yılından başlayarak Medya pazarlama ve Marka iletişimi alanında çalıştı. Masa üstü yayıncılık, Spor pazarlama ve Dijital pazarlama alanında danışmanlık ve mecra yönetimlerinde bulundu.
  Dört dönem başkanlığını üstlendiği Bursa reklamcılar Derneği başta olmak üzere çeşitli STK da sektörel faaliyetler yanında Bursa Ticaret ve Sanayi odasında ​3 dönem meslek komitesi başkanlığı ve meclis üyeliği görevlerini yerine getirdi.
  Çeşitli jüri üyelikleri, sektörel eğitim etkinlikleri ve Tv Programları, Dergi ve gazete yayınlarının gerçekleşmesini sağladı.
  Halen pazarlama iletişimi ve dijital pazarlama alanında danışmanlık faaliyetleri sürdürür.
  1962 Mardin doğumlu evli bir çocuk babası.

 • ÖCAL ZEHİR
  Kurucu Ortak, Parma Reklam

  1963 Muğla doğumlu.
  1983 yılında D.E.Ü. Eğitim Fakültesi, Grafik Anasanat Dalı mezunu.
  1983 - 1991 Reklam Merkezi'nde grafik tasarımcı olarak çalıştı.
  1991 yılında Parantez Reklam, 1995 yılında da Parma Reklam kurucu ortağı olarak yer aldı.
  Reklamcılığın yanısıra radyoculuk, promosyonculuk, matbaacılık gibi sektörün yanıbaşındaki diğer işlere de bulaştı.
  2003 Diğer işlerin tümünden vazgeçip sadece reklam sektöründe koşmaya karar verdi.
  Bugün ülkemizin, dünyamızın yaşadığı her türlü olumsuzluklara rağmen yitirmediği bir umudu var.
  2023 Meslekte 40.yıl; fiilen emekli olmayı düşlediği yıl.
  Grafikerler Meslek Kuruluşu Derneği  ve İzmir Reklamcılar Derneği üyesidir.
  Amblem logo ve kurumsal kimlik çalışmaları özellikle ilgilendiği alanlardır.
  Ülke içi pek çok yarışmada ödül aldı. Pek çok yarışma jürisinde bulundu.
    Halen Parma Reklam yöneticisi ve yaratıcı grup başkanı olarak çalışmasının yanısıra, D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmayı da sürdürmekte.

 • SERDAR KARADUMAN
  Ajans Başkanı, Nore Reklam

  1969 yılında İzmir’de doğdu. Akademik kariyerini Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik bölümünde tamamladı. Okul sırasında başlayan çalışmaya hayatına Medya sektörü ve tasarım ajanslarında çalışarak devam etti. 1997 yılından itibaren kendi işini kurarak reklam sektöründeki hedeflerini büyüttü. Halen kurucusu olduğu Nore Reklam’da ajans başkanlığını sürdürüyor. Bunun yanında kurucularından olduğu Akdeniz Reklamcılar Derneği’nin başkanlığını sürdürmektedir. Tütap Turizm ve Tanıtma Platformu’nda da 2 yılı aşkın süredir Genel Başkan Danışmanı olarak projelerini uluslararası platformlarda tanıtmaya devam etmektedir.